Opowieści o skarbach

Dziękujemy pani Joannie Lamparskiej za wieczór pełen fascynujących opowieści o skarbach. Skarbach odnalezionych i wciąż poszukiwanych. Skarbach, które zwykle dobrze się nam kojarzą: z dzieciństwem, przygodą, awanturniczym filmem czy książką o piratach. Ale za skarbem zwykle stała jakaś tragedia, jakieś zło: grabież, kradzież, zbrodnia. Dobrze o tym wiedzą prawdziwi poszukiwacze skarbów, badacze historii, przeprowadzający historyczne śledztwa tropiciele tajemnic, tacy właśnie jak pani Joanna Lamparska, nie zaś ci, którzy tylko o skarbach marzą i chłoną albo przekazują o nich zasłyszane pogłoski z wypiekami na twarzy, bojąc się, aby czar tych marzeń nie prysł w konfrontacji z rzeczywistością.

Dziękujemy pani Ewie Wróbel, animatorce kultury, założycielce Klubu Książki Herbacianej, za zorganizowanie i poprowadzenie tego spotkania. Dziękujemy za patronat Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu oraz Starostwu Powiatowemu w Brzegu.

Skoro o skarbach mowa, niewątpliwym skarbem są uczniowie brzeskiej szkoły muzycznej, którzy swym występem uświetnili dzisiejszy wieczór.

Start typing and press Enter to search