Szachy po wojskowemu, czyli turniej żołnierski w Muzeum

Mimo, że pod zamkowymi krużgankami można zażyć nieco cienia to przez kilka dni (25 – 28 czerwca) atmosfera jest równie gorąca, co w stojąc w samym słońcu. Otóż pod kolumnami rywalizują żołnierze i cywile szachiści w ramach Turnieju o Puchar Ministra Obrony Narodowej w Szachach Szybkich.

Gościmy u nas zawodników w mundurach z całego kraju, są również – jak wspomniano – zawodnicy cywilni.
Kilka minut po oficjalnym otwarciu wydarzenia przez Pana Pułkownika Grzegorza Oskrobę, dowódcę 1 Brzeskiego Pułku Saperów i pomysłodawcę turnieju (drugim jest Pan Jacek Toporowski, nauczyciel – trener i sędzia szachowy) dr Dariusz Byczkowski, Dyrektor Muzeum, rozegrał szybką partię właśnie z Panem Dowódcą. I jak Państwo myślą kto wygrał? Pan Pułkownik pozwolił Dyrektorowi się cieszyć grą jedynie trzy minuty….😀
Pozdrawiamy uczestników turnieju, dziękuję dowództwu brzeskiego garnizonu za polecenie resortowi Obrony Narodowej takiego miejsca jak Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, które – jak Państwo zobaczą na zdjęciach – jest odpowiednim miejscem do prowadzenia rozgrywek w królewskiej grze.