Zamek miejscem ogólnopolskiej konferencji diabetoliogicznej

O tym, że Zamek jest miejscem, które cieszy się zaufaniem wielu organizacji pozarządowych można przekonać się chociażby w sobotę, 4 czerwca. Otóż jako miejsce ogólnopolskiej konferencji wybrali sobie nasze Muzeum działacze, lekarze i osoby chorujące na cukrzycę – wszyscy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków.

O tym, jak cukrzyca jest groźną chorobą nikomu przypominać nie trzeba. Dlatego cieszymy się tym bardziej, że miejsce, jakim jest Zamek Piastów Śląskich, może stanowić swojego rodzaju obszar do wymiany doświadczeń, aktualnych nowinek w leczeniu choroby, a przede wszystkim do spotkania środowiska diabetologicznego i ich najbliższych.

Miałem przyjemność otworzyć dzisiejszy kongres razem z brzeskimi działaczkami diabetyków  – Renatą Listowską i Grażyną Garbe. Są obecne również władze stowarzyszenia z Warszawy, na czele z Panią Anną Świlińską, prezes PSD.

Dzisiaj w trakcie całego dnia można uzyskać porady diabetologiczne, poznać asortyment sprzętu służącego w profilaktyce i leczeniu choroby.

Zatem, jeśli ktoś chce zasięgnąć porady w sprawie cukrzycy – zapraszamy do Zamku, do Sali Pinottiego.

Start typing and press Enter to search