Zapraszamy na spotkanie autorskie z Oksaną Usenko

Zapraszamy w najbliższy piątek, 16 grudnia 2022 roku o godz. 18.00, do Zamku Piastów Śląskich na spotkanie z ukraińską pisarką Oksaną Usenko. Istniejące od niedawna, ale prężnie działające brzeskie wydawnictwo Odmienne Stany Fantastyki (OdeSFa) wydało właśnie jej powieść „Córka Azrai” („Донька Азраі”). Istotną rzeczą jest, że w jednym tomie mamy polskie tłumaczenie (Jacka Izworskiego) i ukraiński oryginał.

Książkę objęli honorowym patronatem: Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich Pan Dr Dariusz Byczkowski oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Pan Jacek Monkiewicz.

Oksana Usenko – czytamy na skrzydełku okładki tej pięknie wydanej książki – urodzona w 1982 roku, utalentowana ukraińska pisarka i artystka, absolwentka wydziału prawnego na Uniwersytecie Donieckim. Zamężna, ma syna, od wybuchu wojny mieszka z rodziną w Kijowie.

„Córka Azrai” to poetycka, przesiąknięta humanizmem opowieść o młodej dziewczynie z pogranicza dwóch światów, która musi odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku i stając się syreną, nie zatracić jednocześnie swego człowieczeństwa.

Start typing and press Enter to search